Přihlášení




Designed by:

Okolí penzionu

Horské město Železná Ruda leží v nadmořské výšce 754m, v údolí říčky Řezné a ze všech stran je lemováno horskými vrcholy. Svojí polohou vytváří Železná Ruda ideální podmínky pro jak pro zimní a letní turistiku, tak i pro relaxaci a je proto právem oblíbeným a významným střediskem turistického ruchu.Velkou výhodu představuje i kvalitní vlakové a autobusové spojení na Klatovy , Plzeň , Prahu a také spojení s Bavorskem.

Typy na výlety:

Bílá strž
Nejvyšší šumavský vodopád se nachází se v údolí Bílého potoka v nadmořské výšce 940 m.n.m.

Černé jezero
Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě. Své jméno dostalo od zdánlivě černé barvy vody jezera, vznikající odrazem okolních hustých lesů.

Čertovo jezero
Jezero leží na jižním svahu Jezerní hory ve výšce 1030 m n. m.. Podle pověsti je zde prý utopen ďábel.

Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie, Hojsova Stráž
Kostel charakteristický svým šindelovým pokrytím postavený v letech 1824 – 1826 na místě dřevěné kaple Panny Marie Růžencové, která zde stávala od roku 1761.

Pancíř, rozhledna na Pancíři (1214 m.)
Jeden z nejkrásnějších výhledů na Šumavě se otevírá z vrcholu Pancíře. Otevře se nám pohled na Šumavu a daleko do Bavorska.

Špičácký železniční tunel (1747 metrů)
Mezi zastávkou Brčálník a stanicí Špičák prochází železniční trať pod Špičáckým sedlem tunelem dlouhým 1 747 metrů.

Velký a Malý Ostrý (1293 m.n.m., 1266 m.n.m.
Nápadný dvojvrchol Ostrého dosahuje 1293 m n.m. a nachází se na státní hranici s Německem. Z vrcholu Ostrého je nádherný výhled na obě strany hranice do okolní krajiny.

Velký Javor/ "Grosser ARBER" (1456 m n.m.)
Nejvyšší a nejnavštěvovanější hora Bavorského lesa. Je dosažitelný kabinovou lanovkou nebo pěšky a nabízí rozhled do všech světových stran.

Hrad a zámek Klenová, galerie
Zřícenina hradu třináct kilometrů na jihozápad od Klatov. Spolu s přilehlým zámkem a komplexem staveb v podhradí je dnes spravována Galerií Klatovy / Klenová.

Hrad Kašperk (Karlsberg)
Je typickou dominantou krajiny horního Pootaví. Vypíná se na lesnatém výběžku hory Žďánova asi 3 km severně od Kašperských Hor.

 

 

 

 

svijany
Točíme Svijany